You are currently viewing Jak pozbyć się pryszczy?
Jak pozbyć się pryszczy?

Jak pozbyć się pryszczy?

Prostym domowym sposobem na pryszcze jest zastosowanie miejscowo kremu zawierającego 1% hydrokortyzonu i nadtlenek benzoilu. Może to zająć tak mało jak godzinę, aby zobaczyć widoczną poprawę. Krosty są spowodowane przez zatkane pory, które są wypełnione olejem. Te gruczoły olejowe są aktywne przez cały dzień i mogą być zatkane brudem i makijażem. Ta zatkana skóra jest częstą przyczyną trądziku i należy się nią zająć niezwłocznie.

Aspiryna

Kruszenie aspiryny i nakładanie jej na pryszcz ma pewne korzyści. Wiadomo, że posiada ona kwas acetylosalicylowy, który działa w celu wysuszenia stanu zapalnego. Zastosowany do dotkniętego obszaru Aspiryna powinna zmniejszyć obrzęk i stan zapalny, oczyścić infekcję i zmniejszyć skazę. Podczas gdy niektórzy ludzie twierdzą, że ten środek pracował dla nich, nie ma wystarczających dowodów, aby poprzeć jego skuteczność.

Ludzie, którzy przysięgają na używanie aspiryny jako środka na pryszcze, twierdzą, że zawiera ona kwas salicylowy, ten sam aktywny składnik, który można znaleźć w wielu zabiegach na trądzik. Jednak, podczas gdy jest to powszechne błędne przekonanie, aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, syntetyczną wersję kwasu salicylowego, który jest obecny w wielu lekach na trądzik. Oznacza to, że zwalczające trądzik właściwości aspiryny pochodziły z kwasu acetylosalicylowego znajdującego się w tabletce.

Aspiryna może być jednak niebezpieczna dla zdrowia. Jej zawartość kwasu salicylowego może powodować wzrost nowych bakterii na Twojej skórze, więc najlepiej jej unikać. Może również pogorszyć twój istniejący trądzik. Dlatego ważne jest, aby używać produktów specyficznych dla trądziku. Najlepszą metodą jest konsultacja z dermatologiem przed użyciem aspiryny jako środka na pryszcze. Najlepiej jest użyć naturalnej metody, która jest wolna od szkodliwych skutków ubocznych.

Przed użyciem aspiryny jako leczenia trądziku, ważne jest, aby określić przyczynę swojego trądziku. Niektórzy ludzie doświadczają trądziku z białymi i zaskórnikami. W takich przypadkach, nadtlenek benzoilu lub tretinoina będzie działać. Ale dla tych, którzy mają pryszcze, aspiryna może prowadzić do przedawkowania i zwiększenia ilości wybuchów. Ponadto, aspiryna zwiększa wrażliwość skóry na promienie UV, co może prowadzić do kolejnych wykwitów.

Mąka z ciecierzycy

Wiele produktów kosmetycznych ma skutki uboczne, ale mąka z ciecierzycy może pomóc Twojej skórze uzdrowić się sama i zmniejszyć zależność od drogich zabiegów. Mąka z ciecierzycy ma wiele korzyści dermatologicznych, w tym oczyszczanie, złuszczanie, napinanie i rozjaśnianie. Była używana od wieków do robienia maseczek na twarz DIY i może również pomóc Ci pozbyć się suchej lub łuszczącej się skóry. Pomaga również zapobiegać bliznom potrądzikowym, ale nie ma naukowych dowodów na to, że mąka z ciecierzycy może wyleczyć twoje pryszcze.

Dobrą rzeczą w mące z ciecierzycy jest to, że jest ładowana z przeciwutleniaczami, takimi jak witamina E i polifenole. Te dwa składniki odżywcze pomagają neutralizować wolne rodniki, które uszkadzają produkcję kolagenu w skórze. Substancje te pomagają również zapobiegać zmarszczkom, zaczerwienieniom i nierównomiernemu kolorytowi skóry. Te antyoksydanty są świetne na trądzik i pryszcze. Mogą nawet pomóc w uszkodzeniach słonecznych i starzeniu się.

Kolejnym krokiem jest wymieszanie mąki z ciecierzycy z innymi składnikami. Jeśli nie masz oleju migdałowego, możesz zamiast niego użyć miodu manuka klasy medycznej. Miód manuka ma właściwości nawilżające, a zmielone płatki owsiane zawierają właściwości przeciwzapalne. Nałóż tę mieszankę na twarz i szyję i pozostaw na około 20 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz chłodną wodą.

Opatrunek hydrokoloidowy

Co to jest opatrunek hydrokoloidowy? Opatrunek hydrokoloidowy zawiera składniki, które po zmieszaniu z płynami ustrojowymi tworzą żel, dzięki czemu idealnie nadaje się do leczenia ran i krostek. Są one dostępne w różnych formach i przynoszą kilka korzyści, takich jak zmniejszenie czasu gojenia i nasilenia pryszczy. Pomagają one również zapobiegać blizny, które mogą być spowodowane przez popping pryszcze. Opatrunki hydrokoloidowe są dostępne zarówno w formie płynnej, jak i samoprzylepnej.

Po zastosowaniu do zainfekowanego obszaru, opatrunki hydrokoloidowe tworzą uszczelnienie ochronne nad obszarem. Pochłaniają nadmiar płynu i promują szybsze spłaszczenie, minimalizując stan zapalny i blizny. Ponieważ działają jak druga skóra, opatrunki hydrokoloidowe zapobiegają dotykaniu twarzy, co może dodatkowo podrażnić pryszcza. Picking na pryszcz może również pogorszyć i opóźnić proces gojenia.

Chociaż opatrunki hydrokoloidowe działają dobrze na trądzik, niektórzy ludzie mogą być uczuleni na klej w nich. Przed zastosowaniem opatrunku hydrokoloidowego należy pamiętać o dokładnym umyciu dotkniętego miejsca i całkowitym jego osuszeniu. Po zastosowaniu opatrunków, pozostaw je na co najmniej trzy dni, aby uzyskać maksymalne korzyści z ich składników hydrokoloidowych. Jeśli to możliwe, spróbuj zostawić opatrunki na cały czas trwania leczenia trądziku.

Opatrunek hydrokoloidowy jest doskonałym rozwiązaniem dla zapalnych zmian trądzikowych. Opatrunki te pochłaniają nadmiar płynu i ropy, a także chronią skórę przed skubaniem lub drapaniem. Ten wodoodporny zabieg może być stosowany nad pryszczami nawet przez pięć dni. Pomaga również w procesie gojenia, ponieważ opatrunki hydrokoloidowe są wodoodporne i mogą być pozostawione na danym obszarze do pięciu dni przed usunięciem. Bandaże hydrokoloidowe wchłaniają nadmiar płynu z pryszczy, co pomaga im szybciej się goić.

Strzał kortyzonu

Strzał kortyzonu jest leczeniem trądziku, które może przyspieszyć proces gojenia się pryszczy. Wykonuje się go zazwyczaj u osób z jednorazowym trądzikiem guzkowym lub torbielowatym. Kiedy por wypełnia się zbyt wiele martwego naskórka i oleju, bakterie lub kombinacja obu powodują zapalenie, bolesny pryszcz będzie tworzyć. Zastrzyk kortyzonu zabije bakterie i przyspieszy proces gojenia.

Choć zastrzyki kortyzonu nie są zalecane dla kobiet w ciąży, to są bezpieczne dla tych, którzy mają trądzik nodulocystyczny. Zastrzyki te są stosowane tylko w określonym obszarze i nie są szkodliwe dla kobiet karmiących piersią lub osób z poważnymi problemami skórnymi. Chociaż nie są one skuteczne w leczeniu trądziku, są skutecznym sposobem na zmniejszenie zaczerwienienia i stanu zapalnego pryszczy. Główną zaletą zastrzyków z kortyzonu jest to, że nie mają one skutków ubocznych związanych ze sterydami anabolicznymi.

Wlew kortyzonu działa na pryszcze, które są głębokie, ale nie za głębokie. Rozcieńczenie ma na celu zmniejszenie obrzęku bez uszkodzenia skóry, ale nie wystarczy, aby wybić guzek. Twój dermatolog może określić, czy Twój pryszcz kwalifikuje się do zastrzyku kortyzonu. Rozcieńczenie kortyzonu zależy od stadium pryszcza.

Kostka lodu

Prawdopodobnie słyszałaś o używaniu kostek lodu, aby pozbyć się skóry po pryszczach, ale czy wiesz, że możesz je również wykorzystać do odmłodzenia oczu? Wystarczy umieścić kostkę lodu na ręczniku i delikatnie docisnąć ją do dotkniętego obszaru. Niska temperatura zmniejszy również ilość oleju wydzielanego na skórze. Najlepsze jest to, że to działa! A kiedy jesteś na to, można nawet zrobić własne kostki lodu przez mieszanie wody i liści mięty.

Aby zastosować kostki lodu na pryszcze, najpierw umieścić kostki lodu na czystym ręczniku papierowym. Zastosuj kostki lodu na trądzik przez około pięć minut. Jeśli używasz kostek lodu do leczenia łagodnego trądziku, pomiń ten krok. Możesz również spróbować pocierać zimną wodę na dotkniętym obszarze, co ma podobne korzyści. Aby utrzymać obszar w czystości, możesz użyć delikatnego środka czyszczącego po tym.

Możesz również użyć plastikowej torby wypełnionej kostkami lodu i wodą, owiniętej cienką tkaniną. Ten okład z lodu może pomóc Ci dotrzeć do pryszcza na plecach, jeśli nie możesz się schylić. Możesz również użyć większych kostek lodu, aby stworzyć zimny kompres. Okład z lodu powinien być usunięty, jeśli stanie się zbyt niewygodny do leżenia na nim.

Jogurt

Jeśli szukasz naturalnego środka na pryszcze, możesz rozważyć użycie jogurtu. Ma on wiele korzystnych właściwości dla skóry, a gruba warstwa jogurtu nałożona na Twój obszar podatny na pryszcze zabije bakterie, które powodują pryszcze. Możesz nawet spróbować zastosować go jako maseczkę do twarzy. Wystarczy wymieszać dwie łyżki jogurtu z jedną łyżką miodu, a następnie nałożyć mieszaninę na twarz i szyję. Pozostawić go na około trzydzieści minut, a następnie zmyć ciepłą szmatką.

Możesz również spróbować zastosować jogurt miejscowo do swoich pryszczy. Jest to szczególnie skuteczne dla skóry trądzikowej, ponieważ zawiera probiotyki, które pomagają oczyścić pryszcze. Inną korzystną zaletą jogurtu są jego właściwości przeciwzapalne, więc zauważysz znaczną różnicę, jeśli zastosujesz go na obszary podatne na wypryski. Możesz nawet zmniejszyć wygląd blizn, co jest idealne dla osób z trądzikiem. Jogurt jest również ultra nawilżającym jedzeniem, więc nie wysuszy twojej skóry.

Niektórzy ludzie wierzą, że jogurt może faktycznie pogorszyć ich pryszcze, ale eksperci odpierają to twierdzenie. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest dać mu spróbować! Podczas gdy niektóre rodzaje jogurtu mogą nie działać dla wszystkich, inni mogą uznać je za bardzo korzystne. Jak w przypadku każdego innego remedium, istnieje pewne ryzyko, więc przed wypróbowaniem go należy skonsultować się z dermatologiem. Jogurt na pryszcze nie jest cudownym lekarstwem, ale z pewnością może pomóc Ci uzyskać czystą skórę!

Dodaj komentarz