You are currently viewing Jakie są zalety witaminy C do twarzy?
Jakie są zalety witaminy C do twarzy?

Jakie są zalety witaminy C do twarzy?

Witamina C do twarzy ma wiele zalet. Jest silnym antyoksydantem i chroni skórę przed promieniami ultrafioletowymi. Poprawia również koloryt skóry, elastyczność i wspiera produkcję kolagenu. Ale jakie są korzyści z witaminy C dla twarzy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Czytaj też dalej, aby poznać kilka sposobów, na jakie możesz ją wykorzystać na swojej skórze. Nie jest trudno ją znaleźć. Łatwo jest znaleźć witaminę C w wielu formach, w tym w kremach do twarzy, pudrach i fiolkach.

Ochrona przed promieniami UV

Istnieje wiele korzyści z używania witaminy C do twarzy w celu ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV. Przede wszystkim chroni ona przed wolnymi rodnikami, niestabilnymi cząsteczkami, które kradną elektrony zdrowym cząsteczkom. Wolne rodniki powodują starzenie się skóry, a nawet mogą prowadzić do powstania raka. Skóra wytwarza duże ilości wolnych rodników w wyniku długotrwałej ekspozycji na słońce. Zimy znacznie rzadziej wymagają stosowania filtrów przeciwsłonecznych, dlatego ludzie nie muszą się martwić o szkodliwe działanie promieni UV.

W przypadku długotrwałej ekspozycji na słońce, wolne rodniki tworzą się i atakują komórki skóry. Ponieważ brakuje im elektronu, szukają nowego, który zajmie jego miejsce. Te wolne rodniki powodują znaczne uszkodzenia komórek skóry, a witamina C chroni przed tymi szkodliwymi cząsteczkami. Pomaga również zmniejszyć zaczerwienienia i przyspiesza obrót komórkowy, zapewniając wymianę uszkodzonych komórek skóry na zdrowe.

Poprawia koloryt skóry

Topowa witamina C to doskonały sposób na zmniejszenie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry. Jest również skuteczna w poprawie pigmentacji w połączeniu z kwasem migdałowym lub jabłkowym. Antyoksydacyjna jakość witaminy C może również chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, zmniejszając widoczność ciemnych plam i nierównego kolorytu skóry. Może również pomóc chronić przed oparzeniami słonecznymi i fotostarzeniem, zmniejszając zmarszczki i suchość.

Na rynku dostępne są różne formy witaminy C, w tym kwas L-askorbinowy, który jest najbardziej stabilną formą do pielęgnacji skóry. Jednak według dermatologów serum jest bardziej skuteczne niż inne produkty. Serum z witaminą E są jeszcze bardziej skuteczne, ponieważ zawierają podwójną ilość substancji ratujących skórę. Ale która forma witaminy C jest najlepsza dla Twojej twarzy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Poprawia elastyczność skóry

Nie ma jednego rozstrzygającego sposobu na zapobieganie oznakom starzenia się na twarzy, ale dostępnych jest wiele suplementów diety i produktów miejscowych. Chociaż ma wiele korzyści zdrowotnych, nie jest w pełni wchłaniana przez skórę. Poniżej przedstawiamy sposoby spożywania witaminy C dla lepszego zdrowia skóry. Suplementy diety to świetny sposób na uzupełnienie produktów miejscowych. Witamina C poprawia elastyczność skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu. Kolagen jest białkiem, które zapewnia skórze jędrność, elastyczność i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

W przypadku stosowania z witaminą E, witamina C zmniejsza uszkodzenia oksydacyjne skóry. Jako rozpuszczalny w tłuszczach wymiatacz rodników, witamina C odzyskuje utlenioną witaminę E i ogranicza uszkodzenia struktur błony komórkowej. Pomaga również skórze zatrzymać wilgoć. Może poprawić elastyczność skóry, jej wygląd i poziom nawilżenia. Jest powszechnie spotykana w retinoidach, które są miejscowymi formami witaminy A.

Wspomaga produkcję kolagenu

Jeśli martwisz się zmarszczkami na twarzy, witamina C może być odpowiedzią. Ten silny antyoksydant pomaga skórze zachować młodzieńczą jędrność. Witamina C zwiększa syntezę i hydroksylację kolagenu, dwa procesy kluczowe dla wsparcia naskórka i stabilności pozakomórkowej. Zwiększenie produkcji kolagenu sprawi, że Twoja skóra będzie gładsza i jędrniejsza. Przyjmowanie suplementów witaminy C może również pomóc w poprawieniu kondycji Twojej skóry poprzez ochronę przed wolnymi rodnikami.

Topowa witamina C ma szereg udowodnionych korzyści dla zdrowia skóry. Hamuje enzymy odpowiedzialne za degradację kolagenu, MMP-1, i MMP-8. Ponadto witamina C zmniejsza zmarszczki poprzez hamowanie produkcji tyrozynazy i MMP-I oraz depigmentację plam soczewicowatych. Przyjmowanie suplementów diety może również pomóc w promowaniu syntezy kolagenu.

Pomaga przy melazmie

Na szczęście, istnieje kilka sposobów, że witamina C do twarzy może pomóc w melazmie. W jednym z badań 35 osób było leczonych zastrzeżonym preparatem z witaminą C. Po wstępnym leczeniu w gabinecie, pacjenci kontynuowali otrzymywanie od dwunastu do dwudziestu czterech zabiegów w domu, jak również codzienną pielęgnację skóry zawierającą kwas migdałowy/malowy, blokadę przeciwsłoneczną i kapelusz z szerokim rondem. Badania kontrolne były prowadzone przez okres do 54 miesięcy, a czterech niezależnych obserwatorów oceniało poprawę pacjentów w 4-punktowej skali.

Najlepszą metodą leczenia melasmy są zabiegi miejscowe, które zawierają retinoidy. Produkty te zwiększają tempo obrotu komórek skóry, co pomaga wypchnąć uszkodzone pigmentowane komórki skóry na powierzchnię, pozwalając na uzyskanie bardziej wyrównanego kolorytu skóry. W niektórych przypadkach, melasma potrzebuje do dwunastu do szesnastu tygodni, aby się oczyścić, więc sama witamina C może nie być najlepszym sposobem leczenia melasmy.

Pomaga w hiperpigmentacji

Jeśli martwisz się o hiperpigmentację na swojej twarzy, jest dobra wiadomość: możesz użyć serum z witaminą C, aby zminimalizować wygląd ciemnych plam. Ten silny przeciwutleniacz pomaga promować zdrowie skóry poprzez blokowanie enzymu tyrozynazy. Enzym ten jest niezbędny do produkcji pigmentu – melaniny. Podczas gdy witamina C pomaga zanikać hiperpigmentacji, nie usunie normalnej pigmentacji. Jeśli obawiasz się, że cierpisz na hiperpigmentację, skonsultuj się z profesjonalnym specjalistą od pielęgnacji skóry, aby uzyskać bardziej skuteczne zabiegi.

Możesz również użyć serum z witaminą C na hiperpigmentację, które dostarcza wysokie stężenie składników aktywnych w głąb skóry. Serum wykorzystuje cząsteczki, które wnikają głębiej niż kremy. Szukaj serum, które zawiera fosforan askorbylu magnezu, który jest najbardziej stabilnym i pożądanym estrem askorbylu. Najlepsze serum zawierają również witaminę E. Najlepsze serum z witaminą C mają opatentowane składniki i są sformułowane tak, aby zwalczać wolne rodniki.

Dodaj komentarz