You are currently viewing Zabiegi dla skóry naczynkowej
Zabiegi dla skóry naczynkowej

Zabiegi dla skóry naczynkowej

Jeśli zauważyłeś rozszerzone lub popękane naczynka, powinieneś wiedzieć, że często są one spowodowane nadwagą. W tym artykule omówimy dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna dla osób o wrażliwej skórze i rozszerzonych naczynkach. Na koniec omówimy możliwości leczenia popękanych naczynek. Leczenie skóry naczynkowej jest dostępne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Leczenie skóry naczynkowej jest skutecznym sposobem na przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu.

Nadwaga powoduje malformacje naczyniowe

Osoby z nadwagą są bardziej narażone na rozwój malformacji naczyniowych na skórze. Te grudkowate plamy na skórze są powszechne i często mylone ze znamionami. Są one również określane jako „pocałunki anioła” lub „ukąszenia bociana” i odejdą w ciągu około roku bez żadnego leczenia. Istnieje jednak ryzyko poważniejszych powikłań z tych zmian.

Na szczęście większość malformacji naczyniowych jest łagodna. Pojawiają się one przy urodzeniu, ale mogą stać się problematyczne, gdy ludzie przybierają na wadze. Objawy wahają się od drobnych bólów do zagrażających życiu krwotoków, zaburzeń krzepnięcia i uszkodzeń narządów. Malformacje mogą rozwijać się w dowolnym miejscu ciała i mogą być wywołane przez nadwagę. Nadwaga jest najczęstszą przyczyną malformacji naczyń włosowatych.

Nadmierna ilość kilogramów może spowodować malformacje naczyń włosowatych u osób w każdym wieku. Chociaż utrata wagi jest powszechnym środkiem zapobiegawczym, należy również pamiętać, że może prowadzić do poważnych powikłań medycznych i powinna być rozważana w połączeniu z innymi zabiegami medycznymi. Nadmierna waga może jednak prowadzić do stanu zwanego zespołem Klipple-Trenaunay.

AVM mogą być niebezpieczne. Mogą one prowadzić do znacznego krwawienia, a w ciężkich przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Te nieprawidłowe połączenia powodują, że duża objętość krwi gromadzi się w żyłach, co powoduje nadmierną ilość ciśnienia. Duży AVM może również naciskać na pobliskie tkanki, pozbawiając je niezbędnego tlenu. Ostre malformacje tętniczo-żylne mogą również wpływać na układ limfatyczny osoby.

Innym rodzajem malformacji naczyniowych kapilarnych są malformacje żylne. Są to nieprawidłowe żyły, które wynikają z błędów podczas embriogenezy żylnej. Te nieprawidłowe żyły są albo gąbczaste lub twarde, głębokie lub zlokalizowane. Niektóre z nich mogą być nawet bolesne, a niektóre mogą stać się objawowe w okresie dojrzewania lub podczas skoku wzrostu. W każdym przypadku leczenie jest kluczowe, aby uniknąć komplikacji.

Chociaż rzadko, malformacje naczyniowe kapilarne mogą dotyczyć każdego obszaru ciała. Ten stan może prowadzić do poważnych powikłań, jeśli pozostawione bez leczenia. Może powodować znaczne cierpienie fizyczne i psychiczne i może nawet prowadzić do konieczności operacji. Ważne jest, aby uzyskać leczenie dla każdej nieprawidłowości w organizmie dziecka tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć dalszych szkód. Tak więc, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma malformacje naczyń włosowatych.

Ochrona przed słońcem jest ważna dla wrażliwej skóry z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi

Choć rozszerzone naczynia włosowate są dziedziczne, mogą być nasilone przez pewne czynniki środowiskowe. Wiadomo na przykład, że światło słoneczne zwiększa ryzyko. Dlatego też należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem i unikać korzystania z łóżek słonecznych i sauny. Ponadto, jeśli cierpisz na rozszerzone naczynka, powinieneś również unikać długich kąpieli lub sauny.

Oprócz stosowania kremów blokujących promienie słoneczne, powinieneś nosić kapelusze i okulary przeciwsłoneczne, gdy jesteś na zewnątrz. Jeśli masz już popękane naczynka, powinnaś nosić filtry przeciwsłoneczne, aby chronić skórę przed promieniami UV. Używaj również makijażu mineralnego z cynkiem i fizycznego bloku przeciwsłonecznego. Traktuj swoją skórę delikatnie. Nie bierz gorącego prysznica lub kąpieli, ponieważ rozszerza to naczynia krwionośne i zwiększa zaczerwienienie.

Promienie UV, które powodują raka skóry, uszkadzają również naczynia krwionośne w skórze. Pęknięte lub rozrzedzone naczynia krwionośne stają się widoczne przez naskórek, powodując zasinienia. Siniaki najczęściej występują w okolicach nosa i policzków, natomiast rozszerzone naczynia włosowate mogą prowadzić do wycieku płynów i stanów zapalnych. Kremy przeciwsłoneczne powinny być stosowane regularnie, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.

Poza noszeniem kremów i balsamów ochronnych, powinnaś również codziennie stosować krem przeciwsłoneczny. Pomoże to zapobiec wszelkim uszkodzeniom skóry i pomoże zapobiec przyszłym oparzeniom słonecznym. Regularne stosowanie kremu z filtrem pomoże również zapobiec powstawaniu plam słonecznych. Oprócz zapobiegania oparzeniom słonecznym, będzie również zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się, co jest częstym problemem wśród osób w ich wczesnych 20 i 30s.

Jak wspomniano powyżej, rozszerzone naczynia włosowate mogą być spowodowane przez traumatyczne mikrodermabrazji. Mikrodermabrazja to zabieg, który może skutkować pękniętymi naczyniami krwionośnymi i widocznymi żyłami. Jeśli Twoje naczynia krwionośne są już popękane, to zabieg ten jest doskonałym sposobem na zmniejszenie ich ryzyka rozwoju popękanych naczynek. Zapobiegnie to również ich wyciekaniu płynu do skóry, co spowoduje rozszerzenie naczyń włosowatych.

Ważne jest, aby chronić skórę przed promieniami ultrafioletowymi słońca, ponieważ mogą one powodować bolesne stany zapalne i zaczerwienienia. Ważne jest, aby nosić filtry przeciwsłoneczne każdego dnia, i należy wybrać filtr przeciwsłoneczny, który zawiera delikatne składniki, aby zapobiec podrażnieniom i stanom zapalnym. Unikaj kremów przeciwsłonecznych w sprayu lub zawierających alkohol, ponieważ zawierają one ostre substancje chemiczne, które mogą wysuszyć Twoją skórę. Ponadto należy nosić odzież ochronną podczas wychodzenia na zewnątrz.

Opcje leczenia popękanych naczynek

Popękane naczynka są spowodowane przez wiele czynników, w tym genetykę, wiek, leki i uszkodzenia słoneczne. Chociaż te naczynia krwionośne mogą nigdy nie wrócić do normalnego stanu, wiele osób pragnie zminimalizować ich wygląd. Na szczęście, istnieje kilka opcji leczenia popękanych naczynek. Oto niektóre z nich. Wymienione poniżej są kilka z najbardziej popularnych. Po określeniu przyczyny, lekarz może przepisać plan leczenia.

Zabiegi laserowe dla popękanych naczynek są stosunkowo bezbolesną opcją, która nie wymaga znieczulenia miejscowego. Niektórzy lekarze mogą podawać miejscowy środek znieczulający, aby pomóc zminimalizować dyskomfort. Ponadto impulsy laserowe, które niszczą żyły mogą powodować łagodne uczucie trzaskania. Pacjenci są zazwyczaj w stanie wznowić swoje normalne czynności bezpośrednio po zabiegu. W przeciwieństwie do niektórych rodzajów terapii laserowej, złamane naczynia włosowate nie są trwałe i wymagają touch-upów co sześć do 12 miesięcy.

Zabiegi laserowe są kolejnym skutecznym sposobem na zmniejszenie złamanych naczyń włosowatych. Zabiegi te wykorzystują lasery do kierowania złamanych naczyń, pozostawiając otaczającą zdrową tkankę nienaruszoną. W zabiegach laserowych, światło z lasera celuje w hemoglobinę w obrębie krwi, odparowując naczynie. Pozostałości naczynia są następnie naturalnie rozpuszczane przez organizm. Procedura ta ma minimalny czas przestoju i może zapewnić trwałe rezultaty. Jednak zabiegi laserowe nie zapobiegną powstawaniu nowych naczynek.

Zabiegi laserowe mogą być bolesne dla niektórych osób, ale mogą radykalnie poprawić wygląd uszkodzonych naczynek. Zabiegi laserowe mogą być również stosowane w leczeniu trądziku różowatego, który powoduje pojawienie się naczynek. Retinoidy, na przykład, mogą pomóc zminimalizować wygląd popękanych naczynek. Jednak ta procedura może powodować zaczerwienienie i swędzenie. W ciężkich przypadkach konieczne może być leczenie laserowe. Ale, należy zauważyć, że nie wszystkie zabiegi są skuteczne dla popękanych naczynek.

Laserowe usuwanie włosów, które jest wykonywane w biurze, jest inną opcją leczenia dla popękanych naczynek. To trwa około godziny, aby wykonać procedurę i wyniki są widoczne prawie natychmiast. Mniejsze naczynia włosowate znikną od razu. Ponadto, leczone żyły nie powrócą. Zazwyczaj nowe naczynka będą wymagały zabiegów pielęgnacyjnych co dwa lata, a pacjenci muszą stosować filtry przeciwsłoneczne, aby uniknąć ekspozycji na słońce. Podczas gdy te zabiegi są bardzo skuteczne, czas przestoju jest minimalny.

Microneedling jest inną opcją leczenia dla złamanych naczyń włosowatych. Microneedling jest zaawansowaną formą resurfacingu skóry i może pomóc skórze w regeneracji nowego kolagenu. Technika ta sprawia również, że warstwa naskórka jest bardziej elastyczna i zmniejsza widoczność zmarszczek, pigmentacji i rozstępów. Ponadto, może zmniejszyć wygląd innych wad skóry, w tym żyły twarzy i czerwone żyły. Dermatolog wykona tę procedurę, aby określić, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie.

Dodaj komentarz