You are currently viewing Fakty na temat peelingu twarzy
Fakty na temat peelingu twarzy

Fakty na temat peelingu twarzy

Zabieg peelingu twarzy może być korzystny dla osób, które cierpią z powodu zniszczonej słońcem lub fotouszkodzonej skóry. Polega on na zastosowaniu peelingów chemicznych w celu usunięcia wierzchniej warstwy skóry. Peelingi chemiczne stosowane w procedurach peelingu twarzy mogą różnić się siłą. Możesz spodziewać się pięcio- do siedmiodniowego przestoju i zaczerwienienia po zabiegu. Niektórzy ludzie doświadczają pęcherzy i blizn po tej procedurze, ale większość peelingów nie spowoduje takiego poziomu bólu.

Koszt

Koszt zabiegu peelingu twarzy zależy od rodzaju wykonanego peelingu chemicznego. Lżejsze peelingi są mniej kosztowne i mogą kosztować około $100, podczas gdy głębsze peelingi mogą kosztować do $3,000, w zależności od dostawcy i lokalizacji. Ostateczna cena peelingu chemicznego zależy od rodzaju peelingu chcesz, jak również, czy wymagają znieczulenia lub pobyt w szpitalu do procedury. Ostateczny koszt zależy również od tego, jak często chcesz mieć peelingu wykonywane. Możesz zdecydować się na uzyskanie lekkiego peelingu raz w miesiącu, ale może chcesz mieć to zrobione tylko co kilka lat.

Cena peelingu twarzy różni się znacznie w zależności od intensywności roztworu chemicznego używanego i czy kandydat chce lekkiego lub głębokiego peelingu chemicznego. Podczas gdy można zaoszczędzić pieniądze przechodząc procedurę samodzielnie, można również udać się do spa na procedurę, która może kosztować od 100 do 275 dolarów. Usługi te zazwyczaj pochodzą z masażem i luksusowym otoczeniu. Peeling twarzy może być wykonywane w dowolnym miejscu od sześciu do dwunastu miesięcy, w zależności od rodzaju skóry masz.

Lekki peeling trwa tylko kilka minut, aby zakończyć. Średni peeling może wymagać powtórzenia co cztery tygodnie. Z kolei głęboki peeling wymaga kilku dni czasu na regenerację. Należy również spodziewać się pewnych skutków ubocznych po zabiegu peelingu twarzy. Może wystąpić pewne zaczerwienienie i zasinienie po nim. Jeśli masz trądzik lub uszkodzenia słoneczne, możesz chcieć skonsultować się z dermatologiem na temat kosztów peelingu chemicznego.

Peelingi chemiczne są od dziesięcioleci. Dzisiejsze peelingi są lepsze od swoich poprzedników, wykorzystują nowoczesne składniki i mocniejsze produkty do usuwania warstwy skóry. Chociaż nie są one tak intensywne, jak brzmią, peelingi chemiczne oferują szybkie rozwiązanie różnych problemów skórnych. Dla tych, którzy mają jasną skórę, peelingi chemiczne są doskonałym wyborem, aby uzyskać odmłodzony wygląd. Jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swojej skóry przez długi czas, peeling twarzy jest zdecydowanie warty rozważenia.

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji po peelingu twarzy zależy od procedury i rodzaju skóry danej osoby. Pacjent będzie czerwony i opuchnięty przez kilka dni i powinien unikać słońca. Powieki mogą również puchnąć i mogą tworzyć się pęcherze. Po tym czasie skóra zacznie wysychać i będzie się skorupkować. Leki przeciwwirusowe i blokada przeciwsłoneczna pomogą zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie. Pacjenci powinni trzymać się z dala od słońca przez kilka tygodni po zabiegu.

Chemical peels mają szeroki zakres czasu odzyskiwania. Łagodny peeling chemiczny nie wymaga przestoju, ale łagodne i średnie peelingi mogą powodować lekkie zaczerwienienie i stan zapalny. Po średnim peelingu chemicznym należy wziąć tydzień wolnego od pracy. Jednakże, jeśli masz głęboki peeling, czas rekonwalescencji może być znacznie dłuższy. Te peelingi są zalecane dla osób z głębokimi zmarszczkami i zaawansowanymi plamami. Skóra będzie musiała być odżywiona przez kilka tygodni po głębokim peelingu.

Średnie peelingi chemiczne mogą być bolesne, ale zapewnią dobre rezultaty po jednej sesji. Wymagają one rutyny w pielęgnacji skóry w domu i mogą powodować użycie kremu znieczulającego. Większość pacjentów doświadcza zaczerwienienia i łuszczenia się skóry przez około trzy do siedmiu dni po poddaniu się średniemu peelingowi chemicznemu, a oczekuje się, że będzie to trwało od jednego do pięciu dni po zabiegu. Jednak skóra będzie potrzebowała czasu, aby całkowicie się zagoić.

Czas rekonwalescencji dla peelingów chemicznych różni się w zależności od rodzaju użytego środka chemicznego i ilości skóry, która jest leczona. Łagodny peeling ma zazwyczaj krótki czas trwania i może być całkowicie usunięty w ciągu trzech do pięciu minut, ale bardziej poważne peelingi chemiczne mogą pozostać na skórze nawet przez godzinę. Po wykonaniu peelingu pacjent może użyć balsamu lub chłodnych kompresów, aby złagodzić dyskomfort z nim związany.

Częste efekty uboczne

Peeling twarzy może mieć wiele efektów ubocznych. Podczas gdy powierzchowne peelingi mogą być wykonywane bez znieczulenia, głębsze peelingi mogą wymagać kroplówki i rozległego znieczulenia miejscowego. Podczas głębokiego peelingu, pacjent może otrzymać antybiotyk lub systemowy środek uspokajający. Roztwór zostanie nałożony na skórę równomiernie i może zacząć wybielać skórę. Następnie dodany zostanie roztwór neutralizujący, aby zatrzymać proces złuszczania. Po tym, pacjent powinien iść do domu i rekonwalescencji.

Peelingi chemiczne mogą pozostawić blizny i mogą wywołać zakażenie herpes simplex. Chociaż peelingi chemiczne mogą być bezpieczne dla wszystkich typów skóry, ciemniejsza skóra jest narażona na większe ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych. Z tego powodu dermatolodzy często zalecają mniej agresywne rozwiązanie w postaci peelingu dla osób o ciemnej skórze. Osoby o ciemnej skórze są bardziej narażone na wystąpienie PIH, ale mogą też mieć historię nieprawidłowego bliznowacenia skóry lub dodatkowe zabarwienie w bliznach. Dodatkowo, osoby o ciemnej skórze mogą przyjmować tabletki antykoncepcyjne lub inne leki, które sprawiają, że są one bardziej wrażliwe na światło słoneczne.

Choć peelingi chemiczne są często mniej inwazyjne niż inne zabiegi kosmetyczne, mają swoje własne ryzyko i skutki uboczne. Podczas peelingu chemicznego, Twoja skóra będzie się łuszczyć, ale jest to tymczasowe i stosunkowo niewielkie. Może wystąpić odrętwienie, infekcja i blizny. Przed wyjściem na słońce zastosuj maść lub balsam, aby chronić skórę podczas zabiegu. Twoja skóra w końcu się zagoi i będzie wyglądać młodziej niż wcześniej.

Zależnie od siły peelingu chemicznego i tego, jak głęboki jest roztwór chemiczny, czasy powrotu do zdrowia są różne. Lekki peeling chemiczny pozostawi skórę łuszczącą się i suchą, natomiast średni peeling pozostawi skórę czerwoną i łuszczącą się przez dzień lub dwa. Głęboki peeling chemiczny, z drugiej strony, pozostawi skórę opuchniętą, pulsującą i skorupiastą. W ciężkich przypadkach, skóra może nawet zamienić się w białą lub nawet stać się podrażniona.

Choć peelingi chemiczne są stosunkowo bezpieczne dla większości ludzi, należy wziąć to pod uwagę przed poddaniem jednego. Boston Medical Center zbadał grupę osób, które poddały się peelingom chemicznym i stwierdził, że odsetek efektów ubocznych był niższy u osób o ciemniejszej skórze. Dobrym pomysłem jest omówienie ryzyka z lekarzem przed wyborem peelingu. Te efekty uboczne są mniej poważne w łagodnych przypadkach i są tymczasowe. Należy być przygotowanym na kilka wizyt kontrolnych, aby upewnić się, że nie rozwijają się u Ciebie żadne komplikacje.

Czas przestoju

Czas przestoju po peelingu twarzy różni się znacznie, w zależności od rodzaju wykonanego peelingu chemicznego. Peeling powierzchowny zwykle nie wymaga żadnych przestojów, ale może pozostawić skórę łuszczącą się i oklapniętą przez jeden do dwóch dni. Peeling średni może być bardziej problematyczny, wymagając tygodnia lub więcej rekonwalescencji. Należy również liczyć się z opuchlizną i surową skórą. Po wykonaniu peelingu chemicznego należy przestrzegać określonych zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry. Ponadto, czas przestoju może wpłynąć na zdolność do wykonywania normalnych codziennych czynności.

Po poddaniu się zabiegowi peelingu chemicznego, rozpoczyna się proces rekonwalescencji. Twój obszar twarzy będzie pokryty wodoodpornym opatrunkiem chirurgicznym przez kilka dni. W tym czasie prawdopodobnie będziesz odczuwać nudności lub zawroty głowy, dlatego należy zorganizować wyznaczonego kierowcę. Obrzęk będzie się utrzymywał przez co najmniej 5-6 dni, mogą wystąpić trudności z otwieraniem oczu, dlatego należy zapewnić kogoś, kto odwiezie Państwa do domu. Zimne okłady i podparcie głowy może pomóc zmniejszyć obrzęk.

Dodaj komentarz