You are currently viewing Jak wybrać idealną maseczkę do swojego typu skóry?

Jak wybrać idealną maseczkę do swojego typu skóry?

Obecnie maseczki do twarzy są dostępne w różnych wariantach i z szeroką gamą składników. Każda jednak ma ten sam cel, jakim jest poprawa stanu cery. Jak wybrać odpowiedni rodzaj maseczki do Twojego typu skóry? Dowiedz się tego z poniższego artykułu. 

Rodzaje maseczek do twarzy 

Maseczka do twarzy to produkt, który występuje w różnych postaciach. Pod względem konsystencji można wyróżnić maseczki kremowe i maseczki żelowe. Maseczki kremowe mają gęstą konsystencję, a także bogaty skład odżywczy. Dzięki swojemu intensywnemu wpływowi pielęgnacyjnemu na skórę odpowiednie są one szczególnie do skóry suchej i dojrzałej. Natomiast maseczki żelowe szybko uzupełniają zapasy wilgoci, odżywiają skórę odżywczymi składnikami i nadają jej młodzieńczy wygląd. Rezultatem tego jest pełniejsza cera o naturalnym blasku. Odpowiednie są one do wszystkich rodzajów skóry. 

Niesłabnącą popularnością cieszą się maseczki z glinkami, które odpowiednie są do głębokiego oczyszczenia skóry twarzy. Absorbują nadmiar sebum, który zatyka pory, zapobiegając zaskórnikom i przebarwieniom. Dzięki temu są one szczególnie polecane do tłustej skóry. Jeżeli chcesz osiągnąć doskonały efekt zdecyduj się na produkt, jakim jest maseczka z czerwonej glinki, która nadaje się nie tylko do oczyszczania cery tłustej, ale także suchej i naczynkowej. 

Nowoczesne maseczki do zadań specjalnych 

Wśród maseczek do zadań specjalnych można wymienić maseczki peelingujące. Łagodne kwasy, najdrobniejsze naturalne cząstki lub enzymy obecne w nich zapewniają jedwabiście gładką skórę. Podczas ich używania martwe komórki skóry i nadmiar sebum są delikatnie usuwane, a pory są efektywnie oczyszczane. Idealnie nadają się do tłustej skóry z tendencją do przebarwień. 

Czym charakteryzują się maseczki z tkaniny? Są to produkty wykonane z cienkiego materiału już przyciętego w kształcie twarzy. Maseczki z tkaniny nasączone są specjalnymi składnikami aktywnymi. Pakowane są indywidualnie, po prostu rozkładane do aplikacji i umieszczane na twarzy. Wśród ich zalet można wyróżnić czyste nałożenie, a także odpowiednią ilość substancji aktywnych podczas jednorazowej aplikacji. 

Jak wybrać idealną maseczkę? 

Wybór idealnej maseczki do twarzy nie należy do najłatwiejszych zadań. Podczas wyboru konkretnego produktu warto zwrócić uwagę na kwestię dopasowania do typu cery. Niektóre maseczki będą odpowiednie do cery tłustej, inne sprawdzą się w przypadku cery suchej, a pozostałe będą dobrym wyborem do skóry dojrzałej. Warto kierować się składnikami aktywnymi, które posiada w składzie określony produkt. 

Podsumowując, wybór odpowiedniej maseczki do twarzy nie jest łatwym zadaniem. Powinien on zależeć nie tylko od rodzaju Twojej cery, składników aktywnych, ale także Twoich preferencji zapachowych czy formy, którą preferujesz. Na rynku dostępna jest szeroka oferta produktów przeznaczonych do różnych typów skóry. Pamiętaj jednak, że to naturalne kosmetyki mogą być najlepsze dla Twojej skóry. Wybierz maseczki z oferty ASOA i ciesz się doskonałą jakością!

Dodaj komentarz