You are currently viewing Jak pozbyć się trądziku?
Jak pozbyć się trądziku?

Jak pozbyć się trądziku?

Pierwszym krokiem do pozbycia się trądziku jest powstrzymanie przyczyn tego stanu. Należy starać się unikać produktów ze składnikami zatykającymi pory. Myj ręce regularnie i nie wybieraj swoich pryszczy. Wyrywanie pryszczy zwiększa ryzyko powstania stanów zapalnych i blizn. Unikaj także spania na brudnych poszewkach lub prześcieradłach. Jeśli wszystko inne zawiedzie, udaj się do dermatologa. Zadaniem dermatologa jest pomóc Ci zamknąć stan zapalny i zapobiec dalszym wybuchom.

Unikanie składników zatykających pory

Jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry, unikanie składników zatykających pory może pomóc Ci pozbyć się trądziku. Nawet jeśli produkt do pielęgnacji skóry jest oznaczony jako niekomedogenny, może nadal zawierać składniki zatykające pory. Składniki zatykające pory są często stosowane w produktach, które nadają im gładką konsystencję i kolor. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie to składniki, zanim je kupisz.

Jeśli masz tłustą skórę, unikaj produktów zawierających czynniki okluzyjne. Te czynniki okluzyjne to składniki, które tworzą film na powierzchni skóry. Składniki te są powszechnie stosowane w kremach nawilżających i innych produktach, ale mogą zatykać pory. Zamiast tego szukaj kosmetyków na bazie wody i niekomedogennej pielęgnacji skóry. To zapewni, że Twoja skóra nie zostanie zatkana przez produkt.

Innym powszechnym składnikiem w produktach do pielęgnacji skóry jest alkohol. Podczas gdy alkohole mogą zapewnić korzyści antybakteryjne i oczyścić skórę, są one niezwykle wysuszające i zakłócają naturalną równowagę skóry. Wysuszanie skóry tłustej nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ powoduje, że nadmiar sebum zostaje uwięziony pod warstwą łuszczącą się. Ostatecznie, ten nadmiar sebum gromadzi się i tworzy pryszcze. Aby zapobiec temu problemowi, należy zawsze kupować środki czyszczące i balsamy, które zawierają składniki oczyszczające skórę.

Inną częstą przyczyną trądziku są zatkane pory. Kiedy pory skóry są zatkane, uwalniają olej i pot, które powodują wybuchy. Składniki te mogą powodować powstawanie białych lub czarnych wągrów. Aby tego uniknąć, musisz upewnić się, że używasz produktów do pielęgnacji skóry ze składnikami, które nie zatykają porów. Składniki te są powszechnie stosowane w kosmetykach, balsamach i płynach do mycia ciała. Aby dowiedzieć się, czy dany produkt zawiera takie składniki, wystarczy poszukać listy składników oddzielonej przecinkami.

Wiele popularnych produktów do pielęgnacji skóry i makijażu zawiera składniki komedogenne. Składniki te mogą zatykać pory, dlatego należy ich unikać. Składniki te są powszechnie spotykane w produktach syntetycznych, ale można je również znaleźć w produktach naturalnych. Niezależnie od tego, jak naturalne są składniki, zawsze należy przeczytać etykietę składnika, aby dowiedzieć się, czy mają one właściwości zatykające pory. Istnieje kilka sposobów na uniknięcie tych składników i utrzymanie czystej i klarownej skóry.

Składniki zatykające pory są odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się trądziku, musisz ich unikać. Używanie kosmetyków zawierających te składniki będzie tylko sabotować swoje wysiłki w celu osiągnięcia czystej skóry. Staraj się sprawdzać etykiety składników przed zakupem produktu. Unikaj produktów zawierających składniki komedogenne. Trzymaj się produktów wykonanych ze składników niekomedogennych.

Identyfikacja produktów, które działają dla Ciebie

Może być trudno znaleźć leczenie trądziku, które działa dla każdego. Istnieje wiele różnych czynników, które odgrywają w jak skuteczny jest pewien produkt, w tym wiek, płeć i nasilenie trądziku. Większość ludzi zaczyna się od nadtlenku benzoilu, ale jeśli chcesz uzyskać najlepsze wyniki, powinieneś najpierw pracować z niższą siłą tego leku. Ostatecznie, można pracować do wyższej siły produktów, ale należy mieć świadomość wszelkich skutków ubocznych do skin.

Pierwszy, należy określić, jaki rodzaj trądziku masz. Większość typów trądziku są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Identyfikacja typu trądziku jest niezbędna do zapobiegania i kontrolowania breakouts. Istnieje kilka różnych rodzajów trądziku, w tym zaskórniki, zaskórniki, grudki, krosty i guzki. Korzystanie z właściwej metody do pop pryszcz jest ważne, ponieważ może przenieść bakterie do innych części twarzy.

Innym czynnikiem do rozważenia przy wyborze leczenia trądziku jest składniki zawarte w produkcie. Niektóre produkty zawierają naturalne składniki, które są niekomedogenne, co oznacza, że nie będą podrażniać skóry. Na przykład, może próbowałeś produktów do pielęgnacji włosów, które powodują breakouts na szyi i czole. Mogą one zawierać oleje i należy ich unikać, jeśli to możliwe. Powinnaś również zmienić swoją rutynę pielęgnacji włosów, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Dodaj komentarz