You are currently viewing Chłodny blond kolorem jesieni? Zobacz, dlaczego warto nosić ten kolor włosów

Chłodny blond kolorem jesieni? Zobacz, dlaczego warto nosić ten kolor włosów

Chłodny blond to dość szerokie pojęcie. Kryje w sobie więcej niż jeden odcień blondu. Będzie nim zarówno bardzo jasny blond platynowy, jak i ciemnoszary. Definicja chłodnego blondu jest prosta – musi być całkowicie pozbawiony ciepłych refleksów. Tej jesieni zimne odcienie blondu będą na topie. Zobacz, co przemawia za przefarbowaniem włosów na ten kolor.

Jak wygląda chłodny blond?

Jak wygląda chłodny blond? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, bo chłodny blond niejedno ma oblicze. Najłatwiej określić go mianem szarego lub srebrnego ocienia blondu. Chłodny blond to także perłowy, platynowy i popielaty. Mimo różnego stopnia jasności łączy je jedno – w chłodnych blondach nie ma ciepłych refleksów. Nie mają prawa pojawić się nawet wówczas, gdy fryzura zostanie oświetlona słońcem.

Chłodny blond to kolor, który rzadko można zobaczyć w naturze, za to jest jednym z chętniej wybieranych przy metamorfozach.

Chcesz uchodzić za ikonę mody? Postaw na chłodny blond!

Chłodny blond jest modny od kilku sezonów i pewnie nieprędko trend ten ulegnie odwróceniu. Nie da się bowiem ukryć, że jest bardzo twarzowy i to niezależnie od odcienia. Często i chętnie wybierają go celebryci, bo to jeden z łatwiejszych sposobów na zwrócenie na siebie uwagi. Chłodny blond wyróżnia z tłumu, dodaje elegancji i klasy. Dziś, gdy ciepłe blondy są postrzegane jako nieco przaśne, chłodne odcienie robią prawdziwą furorę. Osoby z takim kolorem włosów często są postrzegane jako wzory do naśladowania.

Chcesz mieć więcej pewności siebie? Wybierz zimny blond?

Co prawda trudno mówić o zmianie osobowości wymuszonej zmianą koloru włosów, niemniej fakty są, jakie są – zadbany wygląd to dodatkowe punkty do śmielszego obracania się wśród ludzi. Osoby dbające o swój wygląd wzbudzają szacunek, a co za tym idzie – ludzie chętniej ich słuchają i naśladują. Wystarczy popatrzeć na celebrytki lub polityczki – wiele z nich to chłodne blondynki.

Chcesz wyglądać poważniej? Chłodny blond to dobry wybór

Jednym z zarzutów stawianych chłodnemu blondowi jest postarzanie. I chociaż sam zarzut nie ma wiele wspólnego z prawdą (staro będą wyglądały osoby, które noszą chłodny blond, choć nie powinny), to faktem jest, iż jasne odcienie farb do włosów pomagają wyostrzyć rysy twarzy. Dzięki temu można wyglądać nieco poważniej i… bardziej profesjonalnie.

Marzy ci się radykalna metamorfoza? Postaw na chłodny blond!

Chłodny blond to kolor włosów, który w pewien sposób definiuje wygląd i styl ubierania się. Nierzadko metamorfoza będzie musiała dotyczyć nie tylko fryzury, ale też garderoby. Do zimnych i jasnych odcieni nie pasują bowiem róże, pomarańcze, żółcie, beże i ciepłe brązy.

Przefarbowanie włosów na chłodny blond to dobry moment, by zmienić na głowie coś więcej, na przykład zamienić długie, kręcone pukle, na krótkie postrzępione kosmyki. Włosy w odcieniach chłodnego blondu wydają się idealnie stworzone do tapirowania.

Kto nie powinien nosić chłodnego blondu?

Chociaż odcienie chłodnego blondu wydają się bardzo uniwersalne, to niestety nie wszystkim będą pasowały. Nie powinny ich nosić osoby o ciemniej karnacji i ciepłym odcieniu skóry.

Dodaj komentarz