You are currently viewing Krótki przewodnik po olejowaniu włosów
Krótki przewodnik po olejowaniu włosów

Krótki przewodnik po olejowaniu włosów

Olejowanie włosów to świetny sposób na uszczelnienie wilgoci w pasmach włosów i wspieranie zdrowego wzrostu włosów. Jest to ważny element pielęgnacji włosów, obok regularnego mycia i odżywiania włosów. Oto krótki przewodnik po olejowaniu włosów:

Oleje eteryczne są używane do olejowania włosów

Tradycyjnie, olejowanie włosów było wykonywane z olejkami eterycznymi. Są to wysoko skoncentrowane wyciągi z roślin. Metoda ekstrakcji różni się w zależności od rośliny, ale wszystkie olejki eteryczne mają pewne wspólne cechy. Są aromatyczne i zawierają składniki aktywne. Nie wszystkie olejki eteryczne są jednak równe. Ponieważ są wykonane z naturalnych składników, można je bezpiecznie stosować na włosy i nie mają one żadnych znanych skutków ubocznych. W tym artykule przyjrzymy się kilku z nich.

Wiele olejków eterycznych jest bardzo korzystnych dla skóry głowy i włosów. Pomogą one promować wzrost i wzmocnić mieszki włosowe. Sprawią również, że włosy będą błyszczeć i będą bardziej podatne na układanie. Mogą być stosowane w olejowaniu włosów, aby promować zdrowy wzrost i połysk. Pomimo niebezpieczeństw związanych z używaniem olejków eterycznych na dzieciach, są one łatwe w użyciu i stosunkowo niedrogie. Niektóre olejki eteryczne są nawet uważane za bezpieczne, gdy są używane zgodnie z przeznaczeniem.

Oleje eteryczne są świetną alternatywą dla ostrych chemikaliów i szamponów. Wiele z nich zwiększa krążenie i stymuluje skórę głowy, co z kolei sprzyja wzrostowi włosów. Walczą również z suchością, stanami zapalnymi i utratą witamin. Butelka olejku eterycznego może trwać przez kilka miesięcy. A ponieważ olejki są tak potężne, wystarczy kilka kropel, aby poprawić kondycję włosów. Są one również doskonałym wyborem dla każdego, kto doświadczył utraty włosów lub martwi się o utratę włosów.

Oprócz dodawania blasku i wilgoci do włosów, olejki eteryczne mogą być stosowane na skórę głowy, aby włosy były bardziej miękkie i gładkie. Maski do włosów DIY, głębokie zabiegi pielęgnacyjne i płukanki z wody ryżowej mogą być wzmocnione przez dodanie olejków eterycznych. Nie ma potrzeby płacić za drogie produkty, kiedy możesz zrobić to sama. I nie zapomnij użyć olejków eterycznych w swojej własnej rutynie olejowania włosów. Nie będziesz tego żałować. I będziesz zaskoczona różnicą.

SLS i SLES są szorstkie dla skóry i włosów

Sodium laureth sulfate i SLES to dwa powszechnie stosowane środki powierzchniowo czynne w produktach do pielęgnacji ciała. SLS jest znany jako substancja drażniąca skórę, ale został uczyniony łagodniejszym poprzez poddanie go procesowi zwanemu etoksylacją. Ta substancja chemiczna zmienia formułę SLS, aby uczynić go rozpuszczalnym w wodzie i mniej drażniącym. Niemniej jednak niektórzy konsumenci mogą mieć wrażliwą skórę, więc pamiętaj, aby unikać produktów z SLS i SLES.

SLES nie są uznawane za substancje rakotwórcze przez żadną agencję. Są w 99% biodegradowalne, w 100% biobazowane i mają niski potencjał bioakumulacji. Jednak twierdzenia o ich potencjale rakotwórczym zmyliły niektórych konsumentów. Składniki te są jednak bezpieczne do stosowania w produktach kosmetycznych w niższych stężeniach. Ponadto SLES może powodować podrażnienie skóry i oczu, a także może być potencjalnym czynnikiem rakotwórczym. Te chemikalia znajdują się w produktach do pielęgnacji włosów i skóry.

Choć SLS jest ogólnie bezpieczny w przypadku niektórych produktów, SLES nie jest. Chociaż jest bezpieczniejszy w niższych stężeniach, długotrwała ekspozycja na SLES może powodować zwiększoną wrażliwość. Niektórzy ludzie mogą rozwinąć alergię po wielokrotnym użyciu produktów SLES. Jest to jednak rzadkie i będzie miało charakter przejściowy. Potrzebne są dalsze badania, aby ustalić, czy SLS stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Osoby dotknięte powinny zaprzestać stosowania produktów opartych na SLS i zwrócić się o pomoc medyczną.

SLS i SLES są znane z tego, że są szorstkie dla włosów i skóry głowy. Niektóre siarczany są naturalnie obecne w wodzie i są nawet używane w pestycydach i nawozach. Jednak produkty te mogą być szkodliwe dla środowiska, ponieważ pochodzą z oleju palmowego. Może to prowadzić do zniszczenia istotnych zasobów naturalnych, takich jak olej. Oprócz negatywnego wpływu na skórę i włosy, SLS i SLES są również znane z wywoływania trądziku.

Te, które są wrażliwe na SLS, mogą chcieć unikać produktów z etykietami SLES-free. W wielu przypadkach, produkty te nie usuwają SLS z produktu. Zamiast tego zastępują go inną substancją chemiczną, która może powodować podobne problemy. Innym częstym przykładem jest sztuczny zapach. Te substancje chemiczne zawierają dziesiątki związków chemicznych. Sztuczne barwniki i substancje zapachowe mogą również powodować suchą, podrażnioną skórę. Istnieją jednak bezpieczne alternatywy dla SLS i SLES, które mogą się sprawdzić w Twoim przypadku.

Oleje uszczelniają wilgoć w pasmach włosów

Są dwa sposoby na uszczelnienie wilgoci w Twoich włosach: poprzez użycie produktu do stylizacji lub użycie oleju. Uszczelniacz do włosów to produkt, który zatrzymuje wilgoć i zapobiega strzępieniu się końcówek. Produkt, który sprawdzi się na włosach grubych może być ciężki, jak olej mineralny, podczas gdy lżejszy olej może działać lepiej na włosach cienkich. Oleje mogą być używane do uszczelnienia wilgoci w twoich włosach bez ich uszkodzenia.

Oleje uszczelniające są najlepiej stosowane po produktach do stylizacji, ponieważ dodają połysku i blasku. Działają również jako bariera zamykająca wilgoć w twoich włosach, utrzymując je dłużej nawilżone. Oliwa z oliwek i olej kokosowy extra vergine to dwa dobre przykłady tego typu olejów. Dodają one połysku Twoim włosom i kontrolują ich puszenie się. Możesz nawet używać tych produktów w warkoczach.

Pośród różnych rodzajów olejów do włosów, oliwa z oliwek extra vergine jest jednym z najlepszych. Nie tylko poprawia wygląd i samopoczucie twoich włosów, ale także jest niedroga. Dobrą alternatywą dla oliwy z oliwek jest olej z awokado, który ma dużo dobrych tłuszczów i jest bardzo nawilżający. Olej arganowy, znany również jako złoto Maroka, jest również dobrą opcją.

Niektóre z najlepszych naturalnych olejów dla Twoich włosów zawierają witaminę E i kwasy tłuszczowe, które pomagają wzmocnić pasma i zapobiegają łamaniu się. Jamajski czarny olej rycynowy to kolejna świetna opcja, ponieważ zawiera wysokie stężenie tych składników odżywczych. Olej jojoba to kolejna świetna opcja, ponieważ jest podobny do naturalnego sebum skóry głowy i skutecznie zamyka wilgoć we włosach. Olej jojoba jest również dobry dla suchej skóry głowy i pomaga przywrócić równowagę pH.

Jeśli chodzi o wybór uszczelniacza do włosów, najważniejszym czynnikiem jest tekstura włosów. Jeśli masz cienkie lub delikatne włosy, spróbuj znaleźć taki, który jest wystarczająco lekki, aby nie obciążać włosów, ale który zapewni wyjątkowe odżywienie twoich włosów. Jeśli jednak masz grube, szorstkie włosy, powinnaś rozważyć zaopatrzenie się w cięższy, bogatszy sealant. Zapobiegnie to puszeniu się włosów, a jednocześnie sprawi, że Twoje treski będą miękkie i podatne na układanie.

Promują zdrowy wzrost włosów

Jeśli jesteś zmęczona swoimi płaskimi, łamliwymi treskami, powinnaś spróbować olejków do włosów. Olejki te pomagają pielęgnować włosy, dostarczając im niezbędnej wilgoci, zwalczając bakterie i pobudzając obrót komórkowy. Te korzyści płynące z pielęgnacji włosów skutkują grubszymi i dłuższymi włóknami włosów. Oto co musisz wiedzieć, aby zacząć. Czytaj dalej, aby poznać zalety olejków do włosów i zalecenia dotyczące ich stosowania. Te olejki są tworzone przez ekspertów w tej dziedzinie, w tym certyfikowanego dermatologa Michele Green, Morgan Rabach, współzałożyciel LM Medical PLLC, i Bridgette Hill, certyfikowany trycholog.

Te olejki są bardzo skuteczne w poprawie kondycji suchych, zniszczonych włosów. Zawierają potężne składniki odżywcze, takie jak keratyna i aminokwasy, które wzmacniają włosy i zapobiegają ich łamaniu. Kiedy używasz olejków do włosów, stają się one regularną częścią Twojej rutyny pielęgnacyjnej. Rezultaty można zauważyć po kilku miesiącach, dlatego ważne jest, by być konsekwentnym. Ale kiedy już zobaczysz te wyniki, olejki do włosów są koniecznością!

Jednakże olejki eteryczne mają silny wpływ na zdrowie skóry głowy i włosów. Niektóre olejki eteryczne pomagają skórze głowy poprzez zwiększenie krążenia krwi i stymulację wzrostu włosów. Ponieważ są one silnie skoncentrowane, musisz je najpierw rozcieńczyć przed nałożeniem na skórę głowy. Jednak olejki nośnikowe, znane również jako olejki botaniczne, mają podobne korzyści i mogą chronić trzon włosa. Są one również niedrogie i łatwe w użyciu. Możesz wymieszać niektóre olejki eteryczne z olejem nośnikowym, aby uzyskać bardziej skuteczne leczenie.

Najlepsze olejki do włosów są wykonane z organicznej, dziewiczej oliwy z oliwek. Zawiera ona przeciwutleniacze i właściwości antybakteryjne. Przeciwutleniacze w oliwie z oliwek mogą zmniejszyć ryzyko utraty włosów i promować zdrowy wzrost włosów. Co więcej, wspaniale pachnie! Istnieje wiele innych korzyści z używania olejów do pielęgnacji włosów. Są one świetne dla włosów i skóry głowy, a nawet Twojej skóry! Upewnij się, że dasz im spróbować! I pamiętaj, aby czytać etykiety na swoich olejkach eterycznych.

Dodaj komentarz