You are currently viewing Jak zredukować worki pod oczami?
Jak zredukować worki pod oczami?

Jak zredukować worki pod oczami?

Worki pod oczami i ciemne kręgi mogą być wynikiem wielu czynników, w tym podstawowych problemów zdrowotnych, alergii i wieku. Poniżej wymieniono kilka rozwiązań, aby zmniejszyć wygląd tych problemów. Spożywanie zbyt dużej ilości soli może również przyczynić się do powstania opuchlizny i uczucia nadęcia. Ponieważ woda przepływa do miejsc, w których znajduje się duża ilość sodu, powoduje to zatrzymanie wody. Aby uniknąć tego stanu, ogranicz słone pokarmy i unikaj palenia.

Kofeina zmniejsza worki pod oczami

Kofeina jest silnym przeciwutleniaczem, zmniejszającym ciemne kręgi i opuchliznę wokół oczu. Ma również właściwości przeciwzapalne, co czyni ją doskonałym wyborem dla opuchniętych, worków pod oczami. Kofeina jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie dnia i zminimalizowanie opuchlizny wokół oczu. Kofeina może zmniejszyć worki pod oczami i kręgi poprzez zwiększenie krążenia wokół oczu. Spróbuj filiżanki kawy lub herbaty rano, aby zminimalizować opuchliznę i ciemne kręgi.

Zimne okłady pomagają na ciemne kręgi i opuchliznę wokół oczu. Inną opcją jest schłodzony wałek do oczu. Zimne okłady również zwężają naczynia krwionośne i mogą zmniejszyć wygląd ciemnych kręgów pod oczami. Nakładanie schłodzonych wałków na oczy również zmniejszy opuchliznę. Stosowanie zimnych kompresów przez co najmniej 20 minut to kolejna opcja. Nakładanie kremu pod oczy na schłodzony wałek również pomoże.

Korzyści z kremu z kofeiną są zarówno tymczasowe, jak i długotrwałe. Kofeina jest stymulantem, który pomaga zrównoważyć wczesne poranne roztopy. Pomaga również łagodzić obrzęki i ciemne kręgi. Jednak zbyt duża ilość kofeiny może uniemożliwić Ci odpoczynek, którego potrzebujesz. Kremy pod oczy zawierające kofeinę mogą również zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Unikaj jednak picia kofeiny w nadmiarze, ponieważ może ona zakłócać Twój sen.

Unikanie słonych pokarmów

Jedzenie diety o niskiej zawartości sodu może pomóc zminimalizować worki pod oczami. W szczególności, unikaj przetworzonej lub rafinowanej żywności. Ogranicz również słone pokarmy do minimum. Picie wody również pomaga organizmowi wyeliminować odpady i wypłukać toksyny. Unikaj palenia papierosów, ponieważ mogą one pogorszyć stan worków pod oczami. Uzyskaj dużo snu każdej nocy – siedem do dziewięciu godzin to idealna ilość dla dorosłych.

Unikanie słonych pokarmów może wydawać się oczywistą sugestią, ale może powodować wiele obrzęków i worków pod oczami. Sól zwiększa zdolność organizmu do zatrzymywania wody, co może powodować zatrzymanie wody, czyli opuchnięte oczy. Cukier również przyczynia się do powstawania worków pod oczami, ponieważ zwiększa ryzyko insulinooporności i powoduje odwodnienie. Dodatkowo, spożywanie diety o wysokiej zawartości cukru zachęca organizm do zatrzymywania płynów, co może prowadzić do powstawania ciemnych kręgów i worków pod oczami.

Wycinanie soli z diety jest również doskonałym rozwiązaniem, aby zmniejszyć worki pod oczami. Badania wykazały, że ludzie z wysokim ciśnieniem krwi są bardziej prawdopodobne, aby rozwijać worki pod oczami. Żywność z zawartością sodu ma tendencję do zatrzymywania płynów, więc ograniczenie spożycia spowoduje mniejszą opuchliznę pod oczami. I możesz to zrobić bez poświęcania smaku – poczujesz się o wiele lepiej sama ze sobą. Sekretem jest spożywanie różnych pokarmów, które mają niższą zawartość sodu.

Unikanie palenia

Jednym ze sposobów zapobiegania workom pod oczami jest unikanie palenia. Produkty tytoniowe mogą pogorszyć stan worków, ponieważ rozkładają kolagen i zmniejszają elastyczność skóry. Palenie może również zwiększyć ryzyko wystąpienia obrzęków pod oczami. Aby zmniejszyć ilość opuchlizny, spróbuj unikać papierosów i alkoholu. Ograniczenie spożycia soli jest również pomocne. Pomoże to zmniejszyć worki pod oczami i utrzymać zdrowe serce. Rzuć jednak całkowicie palenie lub przynajmniej zrezygnuj z ciężkiego palenia.

Aby zmniejszyć wygląd worków pod oczami, powinieneś unikać spania twarzą w dół. Jeśli jesteś palaczem, Twoje dolne powieki będą zatrzymywać płyn, przez co worki będą bardziej widoczne. Spanie twarzą do góry również zapobiega gromadzeniu się płynu. Ponadto, palenie przyczynia się do utraty kolagenu w skórze pod oczami, przez co stają się one bardziej widoczne. Aby zmniejszyć wygląd worków pod oczami, należy utrzymać stabilny harmonogram snu i wypróbować kilka produktów, które rozjaśnią obszar wokół oczu.

Palenie zmniejsza również produkcję kolagenu i witaminy C w organizmie. Rzucenie palenia poprawia również nawilżenie skóry, co pomoże zmniejszyć worki pod oczami. Ponadto, jest to związane ze zmniejszeniem ilości snu, który otrzymujesz. Ponadto, może pogorszyć worki pod oczami poprzez wywołanie reakcji alergicznej w zatokach. Unikanie palenia jest doskonałym sposobem na zapobieganie workom pod oczami i opuchliźnie.

Unikanie alkoholu

Pośród wielu sposobów na zmniejszenie worków pod oczami, picie mniejszej ilości alkoholu jest ważnym sposobem zapobiegania im. Oprócz tego, że Twoje oczy wyglądają bardziej świeżo, woda może również pomóc Twojej skórze wyglądać bardziej gładko pod oczami. Możesz również spróbować zmniejszyć spożycie soli, co może pomóc skórze pod oczami wyglądać bardziej młodzieńczo. Ponadto, ograniczenie spożycia soli jest dobre dla Twojego serca. Wreszcie, należy dobrze umyć twarz przed snem, aby usunąć makijaż. Jeśli to konieczne, możesz użyć kremu pod oczy. Innym sposobem zapobiegania workom pod oczami jest noszenie filtrów przeciwsłonecznych zgodnie z zaleceniami. Ogranicz swój czas na słońcu i noś kapelusze lub okulary przeciwsłoneczne, kiedy to możliwe.

Chociaż alkohol nie jest poważną przyczyną worków pod oczami, może przyczynić się do problemu. Alkohol w twoich napojach może odwodnić skórę wokół oczu, co może sprawić, że będą one wyglądały na bardziej suche. Ponadto, picie zbyt dużej ilości alkoholu sprawi, że trudno będzie Ci zasnąć, co pogorszy stan Twoich worków pod oczami. Dlatego ogranicz spożycie alkoholu w ciągu dnia i unikaj spożywania alkoholu przed snem. Jeśli musisz pić alkohol, powinieneś pić dużo wody, ponieważ będzie to przeciwdziałać efektom alkoholu.

Oprócz wysuszenia skóry, alkohol może również sprawić, że twoje oczy będą wyglądały na czerwone. Dzieje się tak, ponieważ twoje naczynia krwionośne stają się powiększone, przez co twoje normalnie białe oczy wyglądają na czerwone. Dobrą wiadomością jest to, że skutki działania alkoholu na oczy zazwyczaj szybko ustępują po przebudzeniu. Dzieje się tak dlatego, że alkohol ma działanie moczopędne, co oznacza, że wysusza twój system bardziej niż normalnie. W skrócie, jeśli chcesz zmniejszyć worki pod oczami, powinieneś unikać picia alkoholu.

Unikanie braku snu

Choć uzyskanie odpowiedniej ilości snu jest kluczowe w walce z workami pod oczami, ważne jest również, aby unikać słonych i bogatych w kofeinę pokarmów oraz palenia. Choć czynniki te mogą być kuszące, w rzeczywistości przyczyniają się do ich powstawania. Brak snu może pogorszyć stan, więc staraj się spać na plecach lub na brzuchu, aby pomóc odprowadzić płyn z okolic oczu. Stosując się do tych wskazówek, możesz zmniejszyć wygląd worków pod oczami i poprawić swój ogólny stan zdrowia.

Może słyszałeś historie o ludziach, którzy obudzili się ziewając i narzekając na to, jak grudkowaty jest ich materac. A może zauważyłeś siebie ziewającego i mającego obrzmiały wygląd. Ale, pomimo swoich opowieści, worki pod oczami są spowodowane brakiem snu. Można uniknąć tych oznak starzenia się poprzez uzyskanie pełnego siedem do ośmiu godzin snu każdej nocy. Kluczem jest ustalenie regularnego czasu snu i trzymanie się go.

Choć brak snu może przyczynić się do pojawienia się ciemnych kręgów pod oczami, ważne jest, aby pamiętać, że przyczyna worków pod oczami i kręgów może być inna dla każdej osoby. Jeśli masz w rodzinie historię ciemnych kręgów lub worków pod oczami, powinnaś być świadoma tego, jakie są inne przyczyny. Podczas gdy nie możesz ich całkowicie wyeliminować, możesz zmniejszyć ich wygląd za pomocą kilku zmian w stylu życia.

Unikanie retinolu

Choć kuszące jest użycie produktu zawierającego retinol jako leczenia worków pod oczami, robienie tego nie jest zalecane. Składnik ten nie tylko nie jest tak skuteczny jak ten zalecany przez lekarza, ale może również powodować poważne problemy skórne. Retinol jest silnym retinoidem, a nadużywanie go może powodować poważne skutki uboczne.

Oprócz zapobiegania pojawianiu się worków pod oczami, należy stosować dobry krem nawilżający, który zawiera antyoksydanty. Składniki te rozjaśnią skórę i zmniejszą widoczność opuchlizny. Dobry depuffing krem pod oczy powinien zawierać peptydy, kwas hialuronowy i glicerynę. Kwas hialuronowy i retinol mogą poprawić wygląd zwiotczałej skóry wokół oczu.

Retinol jest silnym antyoksydantem, który promuje syntezę kolagenu i gładkość. Zmniejsza również przebarwienia pod oczami. Na szczęście FDA zatwierdziła dwa rodzaje retinolu jako leki przeciwstarzeniowe. Najczęstszy z nich, tretinoina, zmniejsza worki pod oczami poprzez hamowanie zubożenia enzymów kolagenowych w skórze przez promienie UV.

Wielu ekspertów od pielęgnacji skóry zaleca retinol w celu zmniejszenia worków pod oczami. Ponieważ retinol dociera głęboko pod naskórek, jest on doskonałym sposobem na zwiększenie produkcji kolagenu. Zwiększenie ilości kolagenu może sprawić, że skóra stanie się gładsza i bardziej jędrna oraz zmniejszy się widoczność drobnych linii i zmarszczek. Poza zmniejszeniem widoczności worków pod oczami, retinol może również pomóc zredukować ciemne kręgi i ciemne plamy związane z wiekiem.

Dodaj komentarz